Vstup do nového florbalového ročníku

Velmi dobře vstoupili do nové sezóny i Vinohrady. Celkem čtyři týmy dokázali bojovat a naplno bodovat v začátcích nové sezóny. Vstoupilo i pár nováčků, jako je například Black Angels, kteří i přes jejich začátky si připsali vítězství. Ale nejvíce zabodovali a nastříleli nejvíc branek svým soupeřům Královské Vinohrady B a tímto se vyhoupli do čela tabulky.

V Praze odstartoval nový ročník, kde Kutná Hora byla velmi vítána v domácím prostředí Vinohrad a při úvodní části turnaje si Vinohrady opět došli pro vítězství 5:3. V úplném závěru zápasu šla Kutná Hora do oslabení a Vinohrady využili situace a zajistili si vítězství. Následující zápas si poradili s nováčkem z Olympu, mazaně ho využili v celém zápase a opět si domácí šli pro vysokou výhru 14:2.

Obrovský počet gólů dokázala střelit i Kutná Hora, po prvotních nezdarech zvítězila proti Bohemians. Pražané jsou zatím bez bodů a to díky Olympu. Velmi malý počet gólů bylo mezi Startem a florbalovou akademií Mladá Boleslav. Hosté si výhru za tři body zasloužili pouze dvěma góly. Hned se prosadili proti Kladnu a vítězství bylo jejich 8:4.

Skvělých šest bodů bylo uděleno také B-týmu Black Angels. Zasloužili se o to výhrou v obou případech proti soupeřům. Tento tým nejprve porazil Kladno a následní také Start z Prahy. Nejlepší obranu předvedl Kolík, který inkasoval v obou případech pouze jednou. Díky Chybovi porazil Benešov a následně si skvěle poradili s nováčkem z Texasu.

Texas vybojoval krásné tři body v souboji s Prague Tigers. Tento nový vytvořený tým skvělých hráčů vznikl spojením oddílů Athletics a Prague Viking. Měli v plánu velkou oslavu stvoření tohoto týmu včetně nováčků a i nových dresů. Jenže místo veselé párty prožívali domácí jednu špatnou chvilku za druhou. Hosté totiž nebyli vůbec nepřekvapeni a ani vylekáni Z mistra republiky Miloše Tyla nebo propagace týmu. Ale zaznamenali i výhru Čachovic 6:4 v celostátní florbalové soutěži. Martin Vichnar se postaral o čtyři branky, takže zajistil hlavní vítězství. Je to totiž syn komentátora, který je do teď legendou pro všechny fanoušky na obrazovkách ČT.

Nemečkův faul v řešení Bräuera

Dva několikanásobní mistři Česka na sebe v sobotu narazili. V duelu Vítkovic s Tatranem nebylo vidět jen mnoho gólů, ale Ondřej Němeček předvedl faul, že mezi hráči vypukl boj obou týmů. S celou tohle problematickou záležitostí se budou zabývat odborníci, jako je například disciplinární komise. Ta začne s řešením této záležitosti 27.září. V jednání bude Ondřejův faul na hráče Jakuba Hubálka a následující strkanice mezi oběma týmy, při které Marek Bräuer stáhl Jakuba Slavíka z rvačky na zem.

Tato situace mezi hrái nastala ke konci zápasu. Nemeček za faul získal červenou kartu. Nikdo jiný však červenou kartu nezískal a další tresty už nepadly. Tento vyhrocený zápas nakonec vyhráli Vítkovice 8:7. Účet Českého florbalu zveřejnil informace na sociálních sítích.