Florbalová liga je zpět

Máme za sebou polovinu září a florbalisté Národních lig se dostávají pomalu do formy a připravují se na novou sezónu. Ve východní skupině se už odehrály duely a pro všechny to byl velmi atraktivní začátek. V těchto duelech neuspěl Nováček z Telnice a ani ještě v loňském roce prvoligový Rožnov pod Radhoštěm. Naopak Náchod velmi překvapil Žďár nad Sázavou a tímto mu patří první místo.
Hráči Telnice a Náchodu ještě před pár měsíci postoupili a skupinu Národní ligy doplnil Rožnov pod Radhoštěm, který bohužel padl o prvoligovou příslušnost Petrovicím. Hned na úvod musel Orel vydržet hořkost porážky od týmu z Brna, který byl velmi zkušený. Z jednadvaceti střel na bránu Gulluveři dali pouze pět gólů, získali tři body a odjeli z Tuřan s výhrou. Tuto velkou butvu podstoupil Rožnov v Horní Suché. Rožnov měl rozehraný duel s místním FbK a nebyl na tom vůbec špatně. Po první třetině vedl o tři góly, ale jejich soupeři se vzchopili a skóre se nepříznivě změnilo.
Nováček z Náchoda dal Žďáru několik braken, za to se zasloužil hráč Ondřej Bachtík. Opavským hráčům byl nápomocen dvěma střelami Daniel Gebauer. Hráč z loňska si poradil s Klobouky, ale i tak trenér viděl ve hře spoustu nedostatků a chyb. Hlavní zodpovědnost vzal na sebe Jaromír Chocholáč Z Bystřice, přitom Havlíčkův Brod měl velkou šanci na výhru.

Floorball player in action with pink background, detail,

Druhý víkend oblíbené Národní ligy je za námi. Hlavní bilanci si udrželi týmy Náchod, Gullivets a Opava. Hned na úvod získal Rožnov pod Radhoštěm první výhru v Horní Suché. V souboji mezi Kopřivnicí a Orlem Telnice padlo neuvěřitelných jednadvacet gólů.
Šedesát minut skvělé hry má za sebou Daniel Opatřil s Lukášem Vávrou, kteří měli na sobě dres Kopřivnice a dali Telnici 3 góly a k těmto zásahům přidali po jedné asistenci. Oba týmy bojovaly po celou dobu o vedení, ale i přes jejich snažení byli mnohem úspěšnější Vikingové. Vikingové předvedli takovou obranu, že zaklapla dveře v čas. I před to domácí hráči byli nebezpečně na dostřel. 26 vteřin před závěrem snížili na 10:11.
Lukáš Kratochvíl předvedl skvělý výkon, pečetil výhru svého týmu hattrickem proti Bystřici. Lukáš Kratochvíl byl také později zvolen za nejlepšího hráče rožnovského kádru. Pro tento tým to byla uplně první výhra v letošní sezoně. Neporažený prozatím zůstává Nováček z Náchodu, jehož výkon byl velice překvapivý a protivníci z Třebíče to evidentně nečekali. Ti v první části inkasovali tři góly v pouhých osmdesáti vteřinách a pak pouze dotahovali ztrátu, ale marně.
Vedení se ujala Opava , ale až v samém závěru druhého kola hry proti Horní Suché. Autor posledního opavského gólu Z času 59:18 byl Štěpán Kostolány, který zazářil třemi body. Před stovkou fanoušků si domácí připsali velmi důležité 3 body a stále vévodí s Primátory východní skupiny Národní ligy a s týmem Gullivers.