Áčko do druhé ligy!!!

Už je to uděláno, už je to hotovo….florbalisti Kadaně si splnili sen a postoupili do druhé ligy!!! Ale bylo to s porodními bolestmi 🙂

K rozhodujícímu turnaji celé sezóny jsme odjížděli do “vlhkých” Lovosic na neoblíbenou “gumu”.

Kadaň : Litoměřice 4:3

V nesmírně těžkém utkání jsme důležité body vybojovali brankou Michala Hagary tři minuty před koncem utkání. Nutno poznamenat, že jsme v tomto utkání byli šťastnější nikoli lepší tým. Mužstvo Litoměřic využilo naší nervozity a první dvě třetiny nás přehrávalo, ale k jejich smůle naráželi na vynikajícího brankáře Jaroslava Hlaváčka.

A potom už to přišlo. Siréna – velká úleva a nesmírná radost – tance, šampáňo a možná i slza ukápla (ale svedla se na šampaňský).

Branky: Weiss 2, Krippner, Hagara

Nahrávky: Burian 2, Polák, Faldus

Nejlepší hráč: Jaroslav “Balbín” Hlaváček

Kadaň : Stochov 8:6

V tomto předpokládaném finále už vlastně o nic nešlo, ale hrát se muselo. Kadaňští nastoupili v dobré náladě posíleni vítězstvím a probíhajícími oslavami. A zabouřlivé podpory sparťanských fanoušků vrátili Stochovu porážku z prvního utkání.

Branky: Matoušek 2, Faldus 2, Krippner 2, Hagara, Burian

Nahrávky: Weiss 2, Živný, Pinc, Hagara, Burian, Polák

Nejlepší hráč: Martin Šíma

A takhle to dopadlo celkově: 1. Kadaň 36 2. Future 30 3. Stochov a Stod 29 bodů.

A co říci na úplný závěr – jsem hrdý na tým, který se utvořil kolem kapitána Martina Weisse a přeju mnoho dlaších úspěchů kamarádi!!!

A teď opět rochu statistiky: o postup se zasloužilo 23 hráčů – Burian, Faldus, Krippner, Weiss, Bajer, Živný, Klapko, Polák, Hagara, Pinc, Matoušek, Libecajt, Vaňha, Kusek, Picek, Šíma, Hanzl, Solar, Volf, Klešč, Hlaváček, Hlaváč, Pokorný.

Nejlepší v kanadském bodování: Burian 43 Faldus 38 Krippner 28 Weiss 28

Nejlepší střelci: Burian 25 Faldus 22 Krippner 19

Nejlepší nahrávači: Burian 18 Faldus 16 Weiss 15 Klapko 15

Nejlepší plus/minus: Burian 48 Klapko 43 Faldus 38

Nejvíce trestů: Krippner 30 minut Faldus 26 Klapko 24

A poslední důležitá informace – na letní přípravu se sejdeme v pondělí 5.června v 19:00 na Zemědělce.